top of page

Kitap Yorumu - Şimdi Değilse Ne Zaman ? - Bahar Eriş
Sevgili @dr.bahareris in , #şimdideğilsenezaman adlı son kitabını çıkar çıkmaz aldık.


💖


Kitabı okumak ve yorumu yazmak ise ancak bugüne kısmet oldu. Sebebi ise kendisinin yazmaya gösterdiği özene saygımızdan… Biz de onun kitaplarını daha özenli şekilde okuyup daha özenli yorumlamaya gayret ettiğimizden…


💖


Yazar o güzel tümcelerini hayatın içinden örnekler, şakalar ve zengin kaynaklarla destekleyerek bizlerle buluşturmuş. Diğer kitapları gibi bu kitabındaki yalın ve derin dili, tam hedeften vuran sıfat ve sözcük kombinleri ile kalbimi bir kez daha fethetti.


💖


İçime en çok dokunan birkaç #tümceyi aşağıya sıraladım. Ama tabii ki en güzeli kitabın kendisini kütüphanenize #şimdideğilsebile en kısa zamanda konuk etmenizdir.


💖


Ruhunuza iyi geleceğini düşündüğüm bu kitabı okuduğunuzda içinizin merkezine doğru yaptığınız yolculuktan asla pişman olmayacaksınız…


☘️ Korku yetersiz hazırlıktan doğar. Korkulacak şey yoktur, az hazırlık vardır.

☘️ Hayatta değiştirebileceğimiz halde değiştirmediğimiz her şey seçimimizdir.

☘️ İçedönük olmak içe kapanık olmak değildir. Utangaç olmak da değildir. #içedönüklük davranışlardan çok içte yaşadığımız duyguyla ilgilidir. (En çok beğendiğim, kendimden izler bulduğum bölüm)

☘️ Samimi tutku zamana dayanıklıdır, parayla erimez, üzerine atılan taşlarla devrilmez. Devrilse de doğrulur, tozunu silkeler ve yoluna devam eder. Önyargı korkuda beslenir, korku da tanışmamaktan. Seyahat önyargının panzehridir.

☘️ Eylemin ürettiği motivasyon, motivasyonun ürettiği eylem kadar güçlüdür. Eyleme geçmek, kendi en iyine ulaşmak için çabalamak, halinden memnun olmak daha gerçekçi

☘️ Öğrenmeyi ve sormayı bırakan insan, kaç yaşında olursa olsun beyin ölümü gerçekleşmiş demektir. (Bu da yaşam amacım gibi bir tümce idi- Şahane💖)


Her daim sormaya ve öğrenmeye devam 🤙2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bir Söz

Comments


bottom of page