top of page

Her şeyi Benim mi Yapmam Gerekiyor?

Mesai bitişine 10 dk kalmış. Bir rapor yapıyorsunuz, epey de zorlandınız ama az kaldı bitmesine.📈 Son bir sütun daha eklerseniz tamamdır. 📊 Bitince kendime şöyle güzel bir kahve ısmarlasam derken. ..Ha gayret, az kaldı şunu da şuraya yapıştırayım derken. Zırrrrr ☎️ Telefonunuz çalar, yöneticiniz arıyordur. “Efendim ?” dersiniz ama meraklı bir efendim değildir o. Zira gözünüz şu meşhur bitiş sütunundan başkasını görmemektedir. Kahve çeşitleri gözünüzün önünden sıra sıra geçmektedir. ☕️ Yöneticinizin “Acil olarak Son Bir Ay En Çok Gelir Getiren 10 Firma hangisiydi bir baksana sistemden? “ Sorusuyla kahve geçit töreni yerini gerçeklere bırakır. Öyle hızlo bırakır ki kırılan fincanların sesini duyarsınız... 2.kere “Efendim?” dersiniz ama bu efendim daha çok “Pardon da o raporu veren sistem senin de elinin altında, açıp rapora kendin baksana” tonunda çıkar.Sesinizdeki ani değişimin tadından yenmez, hele ki karşı taraf kayıtsızca sorusunu bir daha tekrarladığında...Ve hele ki cevabınızı sabırsızca beklemeye başladığında.... Canınız o an yöneticinize “İlk 10 Firma” isimli bir kahve yapmak ister(!) Üstüne süt niyetine firma gelirlerini TL, USD ve CHF cinsinden dökmek gelir içinizden.. Az önce bitecek rapor hayalleri eklenecek sütuna karışır. Çünkü siz firmalara sistemden bakıp tek tek söyleyip söylene söylene telefonu kapattığınızda raporun neresinde kaldığınız artık meçhule giden bir gemidir. ⛵️ Uzaktan görürsünüz ama sütunlar, gelirler, yelkenler, ilk 10lar, son sekizler, dalgalar, kahveler, geçitler derken kafanız çorbaya döner..

Hayaller kahve iken gerçekler “Şu sistemi yöneticim neden kullanmaz da beni kullanır? olur..🙇‍♀️Derin bir nefes alın, emin olun yöneticiniz sizden çaldığı zamanın farkında olmak bir yana, öğrendiklerini kendi müdürüne aktarıyordur. Hatta aynen karikatürdekini söylüyordur: “Herşeyi benim mi yapmam lazım?” İnanın o sizi böldüğü için pişmanlık hissetmek şu yanda dursun, İlk 10 Firma Gelirlerinin hepsinin şirkete kendi tarafından kazandırıldığı algısını başkalarına inandırmakla çoook meşguldür 😆 .

O yüzden şöyle bol köpüklü bir kahve ısmarlayın kendinize. Köpüklerden çıkan balonlara binip meçhule giden gemiyi yakalayın. Yolda eşsiz karikatürist Erdil Yaşaroğlu'na selam çakmayı unutmayın.16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bir Söz

Comentários


bottom of page